Масляний фільтр для BMW 4 Series: розташування, особливості та заміна
Система мастила двигуна складається з різних конструкційних елементів, одним із яких є масляний фільтр. Це спеціальне пристосування, яке використовується для очищення масла, що надходить у насос, від твердих частинок або осадових відкладень, що містяться в ньому, що можуть накопичуватися в піддоні.
Масляний фільтр встановлюється в бензинових та дизельних двигунах і необхідний для повного та якісного очищення моторного масла. Функціонування фільтра впливає на якість їзди транспортного засобу, безпеку водія та пасажирів, знос силового агрегату та системи його змащення.
В автомобілях BMW встановлюються певні масляні фільтри, що мають свої особливості. Це можуть бути повнопоточні, частковопоточні або комбіновані моделі, кожна з яких відрізняються експлуатаційними особливостями та терміном служби.
Незалежно від конструкції та ресурсу вироблення, масляний фільтр на BMW 4 Series потребує регулярного технічного обслуговування. Заміна пристосування у системі мастила двигуна проводиться згідно з регламентом технічного обслуговування здійснюється самотужки або із залученням фахівців при зміні масла.
Що врахувати при виборі масляного фільтра для BMW 4 Series
Асортимент інтернет-магазину пропонує величезний вибір різних моделей масляних фільтрів для автомобілів BMW з об'ємом двигуна 1.5, 2.0, 3.0, які підходять для заміни. По конструкції вони досить схожі і відрізняються характеристикою взаємозамінності, що спрощує вибір моделі для автотранспорту, що проходить технічне обслуговування.
Щоб правильно підібрати масляний фільтр на BMW 4 Series необхідно орієнтуватися на певні характеристики пристрою. У каталозі представлено широку різноманітність моделей, що відрізняються експлуатаційними та технічними параметрами, при виборі слід враховувати:
- спосіб очищення, він може бути механічним, гравітаційним та відцентровим;
- тип конструкції, фільтри бувають у вигляді вставки або корпусні;
- тип різьблення визначається як метричний чи дюймовий, що враховується при виборі;
- пропускну здатність, що визначає організацію нормальної мастила двигуна.
Крім робочих параметрів слід враховувати і виробника масляного фільтра, який виготовляє оригінальні запчастини та сертифіковані аналоги. Найчастіше сертифіковані аналоги не поступаються оригіналам і перевершують інші репліки з робочих та експлуатаційних якостей.
Звернувшись до спеціалістів інтернет-магазину, можна отримати досвідчену консультацію та додаткову інформацію, необхідну для вибору. Ми допоможемо підібрати оригінальні запчастини, преміальні та сертифіковані аналоги та зорієнтуватися у величезному асортименті каталогу, що постійно оновлюється.
Особливості обслуговування масляного фільтра BMW 4 Series
Проведення регулярного технічного обслуговування масляного фільтра на БМВ 4 серии є обов'язковою процедурою, регламент якої необхідно дотримуватися. Заміна елемента системи мастила двигуна в більшості випадків проводиться при проведенні заходів щодо заміни моторного масла, але це не є обов'язковою вимогою.
Рекомендації виробників стосуються вимог щодо заміни фільтра кожні 10-15 тисяч кілометрів пробігу автомобіля. Але практика автовласників, які суворо стежать за технічним станом власного транспорту, показує, що заміну краще робити частіше, а саме після 7-8 тисяч кілометрів пробігу авто.
Якщо ж автомобіль експлуатується у важких умовах та з високим рівнем інтенсивності, інтервал ТО та заміни скорочується на 30-40%. З метою точного визначення періоду та термінів заміни елемента необхідно обов'язково враховувати модель автомобіля, особливості самої конструкції, що фільтрує.
У нормальному стані та при регулярних замінах фільтр здатний утримувати до 50% великих фракцій домішок в маслі. Це важливо для забезпечення нормального функціонування двигуна транспортного засобу та забезпечення відмінних ходових якостей при регулярній експлуатації автомобіля.
Як правильно організувати заміну масляного фільтра на BMW 4 Series
Проведення заміни масла можна організувати силами залучених фахівців або самостійно, дотримуючись регламенту процедури:
- використання спеціальних інструментів для зняття фільтра та кільця ущільнювача;
- підготовка додаткових аксесуарів, таких як масло для заміни та інших запчастин;
- застосування засобів індивідуального захисту для забезпечення безпеки процедури.
Якщо зміна фільтра проводиться разом із заміною масла необхідно використовувати спеціальну ємність, а саме масло після заміни утилізувати.